English version
16. Medzinárodný filmový festival Bratislava
8. november - 14. november 2014
Facebook Email Print RSS

Špina a múdrosť Filth and Wisdom

Špina a múdrosť
Réžia: Madonna
United Kingdom , 2008, 81 min.
Film:35mm ,farebný
Kamera:Tim Maurice Jones
Scenár:Madonna, Dan Cadan
Hrajú:Eugene Hutz, Holly Weston, Vicky McClure, Richard E. Grant, Stephen Graham, Inder Manocha, Shobu Kapoor
Produkcia:Semtex Film
Predaj:Katapult Film Sales
Trailer:http://www.youtube.com/v/DqpSaFjViXY&hl=en&fs=1

Andrij Kristijan, skrátene A. K., prišiel do Anglicka z Ukrajiny. Je filozofom (alebo by ním rád bol), básnikom a tiež autoritou pre všetky oblasti života. Práve sa snaží uskutočniť svoj veľký projekt – stať sa medzinárodnou hviezdou. „Global stardom“ nazýva svoj cieľ, o ktorý sa usiluje so skupinou Gogol Bordello, čo je neprehliadnuteľná značka pre nespútaný cigánsky punk.

A. K. žije v jednom byte s dvoma mladými ženami Juliette a Holly. Juliette sníva o tom, že ako moderná Florence Nightingale bude pomáhať rozvojovým krajinám. Teraz však pracuje za pultom drogérie, ktorú vedie indický lekárnik Sardeep. Holly, študovaná baletka, zasa túži stať sa sólistkou v Kráľovskom balete. Svoje tanečné schopnosti ale momentálne precvičuje na pódiu s tyčou, v klube pre pánov.

Tri svojrázne osobnosti sú protagonistami filmového rozprávania o všednom živote, o ľuďoch, ktorí sú nútení vykonávať hocijakú prácu, aby prežili. Ale žijú v nádeji, že jedného dňa sa im splnia všetky sny. Cesty k cieľu však vedia byť poriadne kľukaté. A to, či vysnívaný cieľ napokon dosiahneme, častokrát nezáleží na múdrosti alebo špine, ktoré nám vstúpia do cesty.

Madonna

Madonna (1958 Bay City,Michigan) speváčka,tanečníčka,herečka,producentka.V roku 1982 vydala prvý singel,o rok neskôr prvý album.V roku 1985 hrala v prvom filme (Hľadám Susan. Zn.: Zúfalo). V roku 1997 získala zlatý glóbus za výkon v muzikáli Evita.Občas vystupuje aj ako modelka (pre Versaceho alebo J.-P.Gaultiera) a je tiež dizajnérkou.Autorka škandalóznej knihy Sex (1992) a tiež viacerých kních pre deti.

Špina a múdrosť je jej režijný debut.

Filmografia

  • 2008: Filth and Wisdom