English version
16. Medzinárodný filmový festival Bratislava
8. november - 14. november 2014
Facebook Email Print RSS

Malí bohovia Small Gods

Bez obrázku
Réžia: Dimitri Karakatsanis
Belgium , 2007, 86 min.
Film:35mm ,farebný
Kamera:Nicolas Karakatsanis
Scenár:Dimitri Karakatsanis
Hrajú:Steffi Peeters, Titus De Voogdt, Louiza Van de Woestijne, Dirk Van Dijck
Hudba:Aldo Struyf
Produkcia:Potemkino
Predaj:Insomnia World Sales

Elena Douwe je obžalovaná z vraždy. Jej právnik, pripravujúci obhajobu, sa s ňou veľmi podrobne rozpráva o celom prípade. Mladá žena hovorí o automobilovej nehode a tragickej strate syna. Snaží sa mu opísať svoje náhle zmiznutie z nemocnice, v ktorej bola hospitalizovaná. Tvrdí, že neutiekla, ale naopak – uniesol ju tajomný cudzinec.

Jej ďalšie rozprávanie je zúfalým pokusom rekonštruovať všetky spomienky, ktoré napokon vyústia v osudový záver.

„Film reflektuje dôležitý aspekt môjho videnia života. Silne verím, že sa v ňom nachádza oveľa viac než sme schopní zaznamenať okom. Veci sú iné, než aké sa zdajú byť, čo predstavuje väčšiu pravdivosť každej skutočnosti. Príbeh konfrontuje divákov s viacerými faktami, ale napokon každý si môže vytvoriť svoj vlastný príbeh, svoju vlastnú pravdu. Dúfam, že publikum si Elenin príbeh osvojí.“ (Dimitri Karakatsanis)

Dimitri Karakatsanis

Dimitri Karakatsanis absolvoval filmovú školu St. Lucas v Bruseli krátkym surreálnym filmom Le Guide, ktorý získal ocenenie Najlepší belgický študentský film a premietal sa na mnohých zahraničných festivaloch. Podobne aj vo svojom hranom debute, ktorý bol uvedený na MFF v Benátkach 2007 (v sekcii Týždeň kritiky), skúma hranice medzi realitou a fantáziou.

Filmografia

  • 2001: La Guide (kr./sh.)
  • 2007: Small Gods