English version
16. Medzinárodný filmový festival Bratislava
8. november - 14. november 2014
Facebook Email Print RSS

Magnus Magnus

Magnus
Réžia: Kadri Kõusaar
Estonia ,United Kingdom , 2007, 86 min.
Film:35mm ,farebný
Kamera:Pawel Sobczyk
Scenár:Kadri Kõusaar
Hrajú:Kristjan Kasearu, Mart Laisk, Merle Jääger, Kerli Toim, Marika Korolev, Anu Aaremäe
Hudba:Set Fire To Flames
Produkcia:Donus Films Limited (UK), Oü Vitamin K Film (Estonia)
Predaj:Donus Film Limited

Malý Magnus, ktorý trpí latentným zhubným ochorením pľúc, hrá bizarné hry so smrťou. O desať rokov neskôr moderná medicína vylieči jeho chorobu, ale Magnusovo prianie zomrieť pokračuje. Po druhom pokuse vziať si život sa konečne prebudí otcovo svedomie. Pokúša sa presvedčiť syna o zmysle života a ponúkne mu svoj neobvyklý životný štýl. Medzi Magnusom a otcom sa rozvinie neľahký a občas aj zábavný vzťah, ústiaci do neočakávaného záveru.

„Všetci sme deti a mnohí z nás sú rodičia. Magnus kladie otázky obom. Čo by ste urobili, ak by váš syn chcel zomrieť? A naopak, čo by ste urobili, ak by vás nikto nepotreboval? Postava Magnusa i jeho otca sú kontroverzné – podobne ako život. Film skúma, ako málo lásky ostalo v našich hedonistických a sebeckých časoch.“ (Kadri Kõusaar)

Kadri Kõusaar

Kadri Kõusaar (1980, Estónsko) začala v trinástich písať a kresliť seriály a komiksy do novín. Publikovala viacero filmových, literárnych a hudobných článkov, aj romány Ego (2001) a Free Rise (2004). Pracovala ako rozhlasová dídžejka a televízna moderátorka. Na univerzite absolvovala španielsky jazyk a literatúru. Jej debut bol ako prvý estónsky film vôbec uvedený na festivale v Cannes 2007 (sekcia Un certain regard).  

Filmografia

  • 2007: Magnus