English version
16. Medzinárodný filmový festival Bratislava
8. november - 14. november 2014
Facebook Email Print RSS

Krabice Boxes

Bez obrázku
Réžia: Jane Birkin
France , 2007, 100 min.
Film:35mm ,colour ,farebný
Kamera:Francois Catonne
Scenár:Jane Birkin
Hrajú:Géraldine Chaplin, Michel Piccoli, Jane Birkin, Natacha Regnier, Lou Doillon, Adéle Exarchopoulos, John Hurt, Maurice Benichou, Tchéky Karyo
Hudba:Frank Eulry
Produkcia:Les Films de la Croisade
Predaj:Pyramide International

Pobrežie Bretónska. Anna sa práve presťahovala do veľkého starého domu, kde sa ocitá medzi množstvom krabíc. Je sama. Alebo nie je? Z krabíc sa zmätene vynárajú bývalí manželia, milenci, deti, matka, otec, duchovia... Anna mala tri lásky, po ktorých jej zostali tri dcéry. Tie sa tvária nahnevane, ale aj láskyplne. Žena dúfa, že sa niekedy dočká zmierenia a pokoja.

„Idea tohto príbehu vznikla pred desiatimi rokmi. Začala som písať o žene, ktorá má 45-50 rokov, sužuje ju panika, tajomstvo, strach z tohto špecifického veku. Čo sa stane? Ako sa to stane? Privykne si na to? Ona, ktorá od devätnástich dávala deti mužom, ktorých milovala. Aký dar dá teraz? Tento vek naháňa Anne hrôzu rovnako ako obavy spojené s pubertou. Kto ju bude milovať so všetkou tou bagážou, s jej dávnou históriou? A vy, boli by ste ešte schopní lásky? To boli moje otázky, keď vznikal scenár.“ (Jane Birkin)

Jane Birkin

Jane Birkin (1946, Londýn), francúzska speváčka, herečka, režisérka. Jej režijný debut Krabice bol uvedený v mimosúťažnom oficiálnom výbere na MFF v Cannes 2007.

Filmografia

  • 1991: Contre l'oubli (kr./sh.)
  • 1992: 3000 scénarios contre un virus (kr./sh.)
  • 1992: Oh! Pardon, tu dormais...                                                                                 (tv – spoluréž./co-dir. Christine Boisson, Jacques Perrin)
  • 2007: Boxes