English version
16. Medzinárodný filmový festival Bratislava
8. november - 14. november 2014
Facebook Email Print RSS

Karoy Karoy

Karoy
Réžia: Zhanna Issabayeva
Kazakhstan , 2007, 95 min.
Film:35mm ,farebný
Kamera:Renat Kossay
Scenár:Zhanna Issabayeva
Hrajú:Yerzhan Tusupov, Rimkesh Omarkhanova, Aiman Aimagambetova, Kadirbek Demesin, Gulnazid Omarova
Produkcia:Sun Production, WorkStation
Predaj:Sun Production

Azat putuje z jednej dediny do druhej a nivočí životy ľudí. Je to odporný človek, v ktorom nie je nič dobré. Luhár, ktorý využíva, čo sa mu najviac hodí – vydieranie alebo násilie – aby lúpil, znásilňoval, väčšinou naivných a zraniteľných ľudí. Ženy, starci a deti trpia jeho vyčíňaním. Azat čelí mnohým „výzvam“. Čokoľvek urobí, ľudia ho vždy preklínajú. Toto všetko sa deje až dovtedy, kým sa nevráti domov navštíviť svoju veľmi chorú matku. A tu sa z neho stáva ten najlepší syn, brat a strýko.

„Som presvedčená, že neexistuje absolútne zlo, ani absolútne dobro. Aj úplný darebák môže vykonať pekný skutok, aj skvelý človek sa môže potknúť. Pripúšťam, nepokúšam sa ospravedlňovať zlo alebo očierňovať dobro. Chcem byť férová. Náš hrdina má dve normy správania a to je jeho najväčší problém. A v tom je, nanešťastie, stratený. Neviem odpovedať na všetky  otázky, ktoré film kladie. Nech rozhodnú diváci. Budem šťastná, ak sa prostredníctvom tohto filmu nad tým zamyslia. (Zhanna Issabayeva)

Zhanna Issabayeva

Zhanna Issabayeva (1968, Almaty, Kazachstan) v roku 1991 absolvovala Fakultu žurnalistiky na Kazašskej štátnej univerzite. Od roku 1993 pracuje v reklame ako režisérka a producentka. Pracovala ako vedúca produkcie pri viacerých filmoch. Je šéfkou produkčnej spoločnosti Sun Production, kde za vlastné peniaze napísala, produkovala a režírovala svoj hraný debut. Film mal svetovú premiéru na MFF v Benátkach 2007.

Filmografia

  • 2007: Karoy