English version
16. Medzinárodný filmový festival Bratislava
8. november - 14. november 2014
Facebook Email Print RSS

Ide naozaj o lásku? Et toi, t'es sur qui?

Ide naozaj o lásku?
Réžia: Lola Doillon
France , 2007, 90 min.
Film:35mm ,farebný
Kamera:Romain Lacourbas
Scenár:Lola Doillon
Hrajú:Lucie Desclozeaux, Christa Theret, Gae¨ l Tavares, Nicolas Schweri, Shomron Haddad
Produkcia:Ce Qui Me Meut
Predaj:Rezo Films International

Začiatok letného obdobia. Štvorica stredoškolákov trávi väčšinu času spolu, striedajúc cvičenia a večierky. Vedia, že každý nosí v hlave utkvelú myšlienku a jeden cieľ – cieľ každého tínedžera: urobiť „to“ po prvý raz. Ale hranica medzi priateľstvom, láskou a túžbou býva občas neskutočne tenká. Obzvlášť ak máte pätnásť.

Známy francúzsky filmár Jacques Doillon sa preslávil ako tvorca, ktorý vie režírovať deti. Zdá sa, že rovnaký dar zdedila aj jeho dcéra. V jej celovečernom režijnom debute, ktorý možno označiť za „komédiu morálnosti“, sa dve „pätnástky“ dohodnú, že skoncujú so svojím panenstvom najneskôr do konca leta, alebo ešte lepšie do konca školského roka. Tento delikátny problém uchopila režisérka citlivo a s jemným humorom, čomu pomáhajú aj prirodzené herecké výkony mladých predstaviteľov. Lola Doillon prináša prenikavý pohľad do sveta dnešných tínedžerov, ktorých chápe a i rešpektuje.

Lola Doillon

Lola Doillon (1975, Paríž), dcéra režiséra Jacquesa Doillona a strihačky Noelle Boisson. Sestra herečky Lou Doillon (1982), ktorej matkou je herečka, speváčka a režisérka Jane Birkin. Jej režijný debut bol uvedený v sekcii Un certain regard na festivale v Cannes 2007.

Filmografia

  • 1995: Le Vi de dedans moi (kr./sh.)
  • 2005: Une Majorette peut en cacher une autre (kr./sh.); L'Habit ne fait pas               la majorette (kr./sh.); Faire contre mauvaise fortune, bonne                           majorette (kr./sh.)
  • 2006: 2 Filles (kr./sh.)
  • 2007: Et toi, t'es sur qui?