English version
16. Medzinárodný filmový festival Bratislava
8. november - 14. november 2014
Facebook Email Print RSS

Armin Armin

Armin
Réžia: Ognjen Sviličić
Bosnia and Herzegovina ,Germany ,Croatia , 2007, 82 min.
Film:35mm ,farebný
Kamera:Stanko Herceg
Scenár:Ognjen Sviličić
Hrajú:Emir Hadžihafizbegović, Armin Omerović-Muhedin, Jens Münchow, Marie Bäumer, Barbara Prpić, Orhan Güner
Hudba:Michael Bauer, Georg Karger, Peter Holzapfel
Produkcia:Mixima Film, busse & halberschmidt, Refresh Production
Predaj:MDC Int. GmbH

Cesta zo zabudnutého bosnianskeho mestečka do hlavného mesta Chorvátska sa pre štrnásťročného Armina, ale hlavne pre jeho otca Ibra, stáva výletom za hranice všedných dní. V Záhrebe sa filmový štáb z Nemecka chystá nakrúcať príbeh z nedávnej vojny. Vypísal sa konkurz na hlavného detského predstaviteľa. Príležitosť hrať vo filme necháva chlapca chladným, lenže jeho otec ju chápe ako jedinečnú šancu naplniť svoj dávny sen o šťastnom a finančne bezstarostnom živote. Zdá sa, že pre úspech svojho syna je Ibro ochotný urobiť všetko. Prosiť, prehovárať, a keď je treba, tak sa aj ponížiť – to všetko ale Armin nesie veľmi ťažko. Má pocit, že ho zrádza najbližší človek. Vo chvíli, keď sa už zdá, že prišli zbytočne (i keď aj pobyt v luxusnom hoteli je pre oboch obrovským zážitkom), padne celkom nečakaná ponuka. Pre Armina je však dôkazom lásky, o ktorej už začal pochybovať.

Autorský, komorne ladený príbeh, nakrútený v dokumentárnom štýle. Film je chorvátskou nomináciou na Oscara za najlepší cudzojazyčný film.
Ognjen Sviličić

Ognjen Sviličić (1971, Split) vyštudoval Akadémiu dramatických umení v Záhrebe a onedlho nakrútil svoj prvý televízny film. Neskôr realizoval niekoľko ďalších televíznych filmov.

Filmografia

  • 1997: Puna kuća (tv)
  • 1999: Da mi je biti morski pas
  • 2002: Ante se vraća kući (tv)
  • 2004: Oprosti za kung fu
  • 2007: Armin